Yardım ve SSS

Yardım ve SSS


Tiktakbid içerisinde bulunan açık artırmalar başlamadan önce Katılıma Açılmış Ürünler bölümünde katılımcıların başvurabilmeleri için bekletilir. Katılıma Açılmış Ürünlerden katılmak istediğiniz Açık Artırmalara “katılım bedeli kredisini” ödeyerek yer alabilir ve açık artırmalar başladığında teklif verebilirsiniz.

Sadece katılım bedelini ödeyen kullanıcılar tekliflerde yer alabilir ve canlı açık artırmalarda teklif verebilirler.
Açık artırmaların başlayabilmesi için önceden belirtilen sürede, açık artırma Katılım Bitiş Kredisinin tamamlanması gerekmektedir. Katılım Bitiş Kredisi tamamlanmayan açık artırmalar iptal edilir ve kullanıcılara ödedikleri krediler iade edilir. İade edilen kredilerin kullanım süresi kalan kredi geçerlilik süresi kadar uzatılır.
Bir ürünün katılım kredisini ödeyen kullanıcılar listesidir. Açık artırmalar başladığında “Katılımcılar” dışındaki kullanıcılar teklif veremezler. Ancak açık artırmaları izleyebilirler.

Katılıma Açılmış Ürünler listesinde bulunan ürünlerde kullanıcının ödeyeceği katılım kredi tutarıdır.

Canlı Açık Artırmalar listesinde bulunan ürünlerde kullanıcının her teklif ver de ödeyeceği teklif ver kredi tutarıdır.
Katılım kredisini toplamış ve açık artırmaya açılacak ürünlerin bulunduğu listedir. Ürünün hangi tarih ve saatte yayına gireceği buradan takip edilir.
Katılım kredisini toplamış, şu an teklif verilen açık artırmalardır. Katılım kredi tutarını ödemiş kullanıcılar teklif verebilirler, diğer kullanıcılar açık artırmayı izleyebilirler. Açık artırmalar sadece katılım kredi bedelini ödeyen kullanıcılar arasında gerçekleşir.
Canlı açık artırma da ürüne teklif veren kullanıcılar listesidir.
Açık artırmaya açılmış ürünlerin sonlandığı listedir.
Açık artırmaya katılmak için yeterli miktarda krediniz olması gerekmektedir. Yeterli krediniz yok ise, yine tiktakbid üzerinden Alışverişini Yap, Kredini Kazan linkine tıklayarak ürün alışverişi yapabilir ve hediye kredi kazanabilirsiniz. Daha sonrasında Canlı Açık artırmalar sayfasına giderek ürüne teklif vererek açık artırmaya katılmış olursunuz.
Açık artırmaya katılmak için yaş sınırı 18 dir. Açık artırmanın gerçekleştiği gün itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmanız zorunludur. Yanlış yaş beyanında bulunan kullanıcıların sorumluluk kendilerine aittir. Açık artırmayı kazansalar dahi, 18 yaşını doldurduklarını resmi olarak kanıtlayamazlarsa açık artırmaları iptal olur ve ürünü alamazlar.
Açık artırmaya katılmak için Alışverişini Yap, Kredini Kazan linkine tıklayarak ürün alışverişi yapmanız gerekmektedir. Alışverişi tamamladığınız taktirde hediye krediler hesabınıza otomatik olarak yüklenecektir. Ayrıca kredi satışı yapılmamaktadır.
Daha fazla kişinin aktif olarak katılabilmesi için genellikle en uygun gündüz saatleri tercih edilmektedir. Bunun dışında ürünün kullanıcı kitlesi vs gibi nedenlerle farklı saatlerde seçilebilmektedir.
Ürün alışverişi sonrası hediye edilen krediler, hediye edildiği tarihten itibaren iki ay süresince geçerlidir. İki ay içinde herhangi bir açık artırmada kullanılmayan krediler silinir ve kullanılamaz.
Açık attırmalara verilen teklifler sonucunda harcanmış krediler hesabınızdan düşülür ve harcanmış sayılır, geri dönüşü yoktur.
Özellikle sistem üzerinde işlem hacmi yüksek müşterilere sürpriz hediye krediler verilebilir. Bununla ilgili SMS ve/veya Mail ile bilgilendirme yapılır.
Her ikisi için de Havale veya EFT olarak ödeme yapabilirsiniz.
Kargo süresi hangi şehirde bulunduğunuza göre değişkenlik göstermekle birlikte, maksimum 10 iş gününde elinize ulaşır.
Açık artırma geri sayım süresi ürüne göre değişkenlik gösterir. Her ürün için farklı geri sayım süreleri uygulanır.
Her ürünün açık artırmasında değişkenlik gösterebilir.